MOBİL SUNİ TOHUMLAMA UYGULAMASI HAKKINDA

Değerli meslektaşlarımız,

Bildiğiniz gibi  suni tohumlamada mobil veri girişi uygulamasına geçiş, geçen yıl itibari ile isteğe bağlı olarak düzenlendi. Yani isteyen bu uygulamayı ve yazıcısını  para ile alıp kullanabilir, isteyende eskisi gibi suni tohumlama makbuzuna yazarak devam edebilir. 

Son yapılan oda başkanları toplantısında bu konu tekrar gündeme gelmiş bulunmaktadır. Tüm odaların oy birliği ile aldığı karar ise," Uygulamanın tüm cep telefonlarında kullanılır olması ( Bankaların uygulaması gibi), tamamen ücretsiz olması halinde kullanılmaya başlanılması, aksi takdirde eskisi gibi koçanla fiş kesilmesine devam edilmesi " şeklinde olmuştur. Bunun yanında konseyin bu konuda yaptığı çalışmanında yılbaşına yetişebileceği belirtilmiştir. 

Değerli meslektaşlarım,

Bizler bu gün parası neyse verelim alalım mantığı ile hareket ettiğimizde, bizlere her zaman zarar veren Damızlık birliklerini finanse eden konumuna geleceğiz (Uygulamayı ve yazıcıyı onlar satıyor, ilerde güncellemelerden de para alınacak). Bu gün için kontür çok ucuz olabilir ancak herkes bu uygulamaya geçtiğinde işler değişecektir. Bir iki koçan veya beş koçan parası ile hiç bir muayenehane batmaz.  Birlik olmamız gerekmektedir. Aksi takdirde başkalarına yem oluruz. Herkesten mesleğine sahip çıkmasını ve sabırla eski sistemden devam etmesini bekliyoruz. Zamanı geldiğinde hepimiz için iyi olan bir yol bulunacaktır. Tüm odalar ve TVHB bunun için çalışmaktadır. 

Mesleki saygılarımla.

 

Dr. Erdal İLGÜ

Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Adına

Bank Banka Hesaplarımız
ZİRAAT BANKASI
Şube Adı: Edirne Şubesi
Şube Kodu: 0097
Hesap No: 320 804 83-5001
IBAN: TR84 0001 0000 9732 0804 8350 01
P.T.T.
Posta Çeki Hesap No:
588 75 19
Edirne Köprüsü
Site Haritası - Kullanım Sözleşmesi
Trakya Veteriner Hekimler Odası © 2015
Tüm hakları saklıdır.

Tasarım ve Yazılım: Castram