SUNİ TOHUMLAMA PROGRAMI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Değerli meslektaşlarımız,
Konseyden gelen mesaj aşağıdadır. Buna göre Yeni yılda eski sistemle devam edilecektir. Meslektaşlarımızın mobil uygulamayı kesinlikle almanaları tavsiye edilmektedir. Bilgilerinize sunarız.

Hayvancılık Genel Müdürlüğünün 12.05. 2016 tarih ve 11360 sayılı yazısında, suni tohumlama kayıtlarının daha kolay yapılabilmesi için bir bilgisayar programı hazırlandığı ve suni tohumlama izni alan veteriner hekimlerin bu programı satın alarak, 2017 yılı başından itibaren zorunlu olarak kullanılacağını bildirmiştir.
Ancak, Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak, Bakanlık yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde, bu uygulamanın yasal olmadığı yönündeki itirazlarımız nedeniyle, uygulama zorunlu olmaktan çıkartılmış ve İl Müdürlüklerinin bu konuda bilgilendirilmesine karar verilmistir.Bu program, İsteğe bağlı olarak satın alınabilecektir.
Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak, bu programın hiçbir veteriner hekim tarafından alınmasını uygun bulmuyoruz. Çünkü; İlerleyen dönem içerisinde bu sisteme veri girişi yetkisi aldığımızda tarafımızdan böyle bir program hazırlatılarak, daha uygun şartlarda meslektaşlarımızın kullanımına sunmayı planlıyoruz.mücadelemiz in hep birlikte devam etmesi gerekmektedir. Bu konuda gerekli duyarlılığı göstermenizi rica ediyorum.
Talat GOZET

 

Talat GÖZET
Türk Veteriner Hekimleri Birliği
Merkez Konseyi Başkanı

Bank Banka Hesaplarımız
ZİRAAT BANKASI
Şube Adı: Edirne Şubesi
Şube Kodu: 0097
Hesap No: 320 804 83-5001
IBAN: TR84 0001 0000 9732 0804 8350 01
P.T.T.
Posta Çeki Hesap No:
588 75 19
Edirne Köprüsü
Site Haritası - Kullanım Sözleşmesi
Trakya Veteriner Hekimler Odası © 2015
Tüm hakları saklıdır.

Tasarım ve Yazılım: Castram